понеділок, 24 квітня 2017 р.

Контрольні роботи з російської мови 8 кл





8 КЛАСС
Контрольная работа
Сложносочинённое предложение

 1. Какое из предложений является сложным?
 А.Было уже поздно, и над садом светила полная луна.
 Б.День был пасмурный, но тёплый.
 В.Ветер пронёсся над садом, завыл в печных трубах, промчался по комнатам и
    снова улетел в поле.
 Приведи свой пример сложного  предложения.

2.Какое из предложений является сложносочинённым?
А.Надо мной расстилалось голубое небо, по которому тихо плыло и таяло сверкающее облако.
Б.Ещё в полях белеет снег, а воды уж весной шумят.
 В.Луны не было на небе, она в эту пору поздно всходила.
Измени бессоюзное предложение, превратив его в сложносочинённое.
Покраснела рябина, посинела вода.

Виховна година по ЦО (9клас)





Тема: Допоможи собі сам. (Дії населення при надзвичайних ситуаціях).

Мета: Поглибити знання учнів з питань цивільного захисту; повторити правила поведінки у складних ситуаціях та закріпити навички надання допомоги постраждалим; стимулювати розвиток витривалості, мужності, рішучості, кмітливості; виховувати почуття співпричетності до долі та проблем інших, відповідальність за близьких, оточуючих, власну Батьківщину.

Презентація під аудіозапис пісні «Повінь».
1.             Організаційний момент.

2.             Слово вчителя.
-         Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.

3.    Актуалізація опорних знань.
1). Бесіда.
- Що таке небезпека?
- Що таке надзвичайні ситуації?
- Що відносимо до надзвичайних ситуацій? (НС – це подія, порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинених аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною ситуацією, яка призвела (може призвести) до загибелі людей та (або) значних матеріальних збитків.)